Melisa Aslı Pamuk Kimdir Vikipedi

Melisa Aslı Pamuk Kimdir Vikipedi – Melisa Aslı Pamuk’un Hayatı – Melisa Aslı Pamuk Biyografisi – Kara Sevda Asu Karakteri Kimdir?

Melisa Aslı Pamuk’un Doğum Tarihi Nedir?

14 Nisan 1991

Melisa Aslı Pamuk Nereli?

Haarlem, Hollanda

Melisa Aslı Pamuk (d. 14 Nisan 1991; Haarlem, Türk kökenli, Hollanda vatandaşı profesyonel oyuncu ve model.

Hayatı ve kariyeri

2011 Türkiye Güzellik Kraliçesi Yarışması olan ve L’Oréal Paris sponsorluğunda FOX TV’de yayınlanan ve finali 3 Haziran 2011’de İstanbul’da gerçekleşen Miss Turkey yarışması birincisidir. Miss Turkey 2011 tacını bir önceki yılın birincisi Gizem Memiç’ten alan ve aday numarası 10 olan Pamuk, organizasyonun yeni aldığı format değişikliği kararı ile Türkiye’yi 2011 yılının eylül ayında Brezilya’nın São Paulo şehrinde düzenlenecek olan Miss Universe (Kâinat Güzellik Yarışması)’te temsil etmiştir. Ayrıca kendisi 2009 yılında Best Model of Turkey (Türkiye’nin en iyi mankeni) adlı yarışmada Best Promising (Umut/Gelecek Vaat Eden Model) unvanını elde etmiştir. İyi seviyede Türkçe, İngilizce, Felemenkçe, Almanca ve orta seviyede Fransızca konuşabilen Pamuk, Hollanda’da Amsterdam Üniversitesi’nde Psikoloji eğitimine başlamıştır ancak Miss Turkey kariyeri için okulunu dondurmuştur. 1,76 cm boyunda ve 58 kg olan Pamuk, 85-62-90 vücut ölçülerine sahiptir. Modelliğe on dört yaşında iken başlamıştır.

Pamuk, henüz on üç yaşında iken, 2004 yılında bir “Bos Bros. Film & TV Productions” ve “Interkerkelijke Omroep Nederland (IKON)” ortak yapımı olan, yönetmenliğini Tamara Miranda’nın yaptığı ve Hollanda’da yayınlanan Dat zit wel snor adlı kısa filmde başrolde Hayal adlı karakteri canlandırmıştır.[kaynak belirtilmeli] Sadri Alışık Kültür Merkezi’nde “Temel Oyunculuk” dersleri almıştır. Türkiye deki oyunculuk kariyeri ise ilk olarak bir gsm reklamında oynamasıyla başlamış.Daha sonra 3. sezonunda olan Yer Gök Aşk adlı diziye diğer başrollerin diziden ayrılması üzerine başrol olarak geçmiştir. Aynı yıl G.D.O. KaraKedi adlı ilk sinema filminde yer almıştır.

Filmografi

Başlangıç Yapım Rol Notlar
 Hollanda 2004 Dat zit wel snor Hayal Başrol oyuncusu, Sinema Filmi
 Türkiye 2011 L’Oréal Paris Miss Turkey (seçimler, kamp, günlükler, final) Kendisi – Melisa Aslı Pamuk Yarışmacı, Kanal: FOX TV , Yarışma
 Türkiye 2012 G.D.O. KaraKedi Elmas Yardımcı Oyuncu, Sinema Filmi
 Türkiye 2012 – 2013 Yer Gök Aşk Sevda Başrol Oyuncusu, Kanal: FOX TV , Televizyon dizisi
 Türkiye 2014 – Ulan İstanbul Zeynep Konuk Oyuncu, Televizyon dizisi , Kanal D

Ödüller ve Başarılar

Ödüller ve başarılar
Önce gelen:
Gizem Memiç (2010)
Miss Turkey ve Miss Turkey Universe Unvanları Sahibi
&
Türkiye Güzellik Kraliçesi Yarışması Birincisi

Miss Turkey 2011
Sonra gelen:
Açalya Samyeli Danoğlu (2012)
Önce gelen:
Gizem Memiç
Kâinat Güzellik Yarışması’nda Türkiye Temsilcisi (Miss Universe)
2011
Sonra gelen:
Çağıl Özge Özkul

Yazı Bilgileri Yayınlanma Tarihi: 09 Kasım 2015
Yazan:
Kategori: Genel

Yorum Yapın

Your email address will not be published. Required fields are marked

Web Stats