M. Kemal Atatürk Harp Akademisi’nden Ne Olarak Mezun Olmuştur?

M. Kemal Atatürk Harp Akademisi’nden Ne Olarak Mezun Olmuştur? – M. Kemal Atatürk Harp Akademisi’nden Hangi Rütbe ile Mezun Oldu?

10 Şubat 1902 Mustafa Kemal, Harp Okulu’nu teğmen rütbesiyle bitirerek, Harp Akademisi’ne girdi.

11 Ocak 1905 Mustafa Kemal, Kurmay Yüzbaşı olarak Harp Akademisi’nden mezun oldu.

Mustafa Kemal  üç yıllık notlarının toplamına göre akademiyi beşinci olarak bitirdi. Atatürk, Harp Akademisi yıllarını yabancı dilini geliştirerek, Namık Kemal’in düşüncelerini izleyip, bunları okul içinde yayarak geçirdi. Askeri eğitimi boyunca yabancı dil, şiir, dans, hitabet gibi o dönemin askeri öğrencisi için pek de alışık olunmayan konularla ilgilendi.

Yazı Bilgileri Yayınlanma Tarihi: 19 Ekim 2015
Yazan:
Kategori: Genel

Anahtarlar:
    , atatürk harp akademisinden ne olarak mezun oldu, atatürk harp akademisinden hangi rütbe ile mezun oldu, atatürk harp okulundan ne olarak mezun oldu, atatürk harp okulunu hangi rütbeyle bitirmiştir, m kemalin harp akademisinden mezun oldugu rutbe, mustafa kemal harp akademesinden ne olarak mezun oldu, mustafa kemal harp akademisi nden ne olarak mezun oldu, mustafa kemal harp akademisinden hangi rütbeyle mezun olmuştur, mustafa kemal harp akademisinden ne olarak mezun oldu, atatürk istanbul harp akademisinden hangi rütbeyle mezun olmuştur

Yorum Yapın

Your email address will not be published. Required fields are marked

Web Stats