Demir Tavında Dövülür ile İlgili Kompozisyon

Demir Tavında Dövülür ile İlgili Kompozisyon – Demir Tavında Dövülür ile İlgili Kompozisyon Örneği

Her işin yapılması gereken belli bir zamanı vardır. Bu zamanı iyi tutturabildiğimiz müddetçe başarılı işler çıkarabiliriz. Ancak zamansız yaptığımız işler verimsiz bir şekilde sonuçlanır veya olumlu sonuç hiç alınmaz.

Demirciler, demiri istedikleri gibi şekillendirmek için onu belli bir dereceye kadar ısıtırlar. Belirlenen bu sıcaklığa erişen demir artık şekillenmek için hazır hale gelecek kadar yumuşamıştır. Tam da bu zamanda çekiçle demire vurulduğum zaman, demirin şekil alması kolay olur. Ancak hazır hale gelmeden dövülmeye kalkışılırsa hiçbir netice elde edilemeyecek ve demir istenen şekli alamayacaktır.

Bazen çeşitli girişimlerde bulunmamız için gerekli zamanın veya koşulların oluşması gerekir. Zamanı gelmeyen ve tüm koşulları sağlanmadan yapılan işlerde başarıyı yakalamak pek mümkün değildir. Bir insanı eğitmek için en verimli olan yaşlar çocukluk yaşlarıdır. Bu yaşlarda eğitim almayan bir insan büyüdükten sonra çok zor öğrenir Oysa küçük yaştaki çocukların öğrenmesi daha etkilidir.

Yazı Bilgileri Yayınlanma Tarihi: 15 Kasım 2015
Yazan:
Kategori: Genel

Anahtarlar:
    , demir tavında dövülür ile ilgili kompozisyon, demir tavında dövülür atasözünün kompozisyon yaz

Yorum Yapın

Your email address will not be published. Required fields are marked

Web Stats