Beslenme Bozukluğunun Yol Açtığı Başlıca Hastalıklar Nelerdir?

Beslenme Bozukluğunun Yol Açtığı Başlıca Hastalıklar Nelerdir? – Beslenme Bozukluğunun Yol Açtığı Başlıca Hastalıklar Hakkında Kısa Bilgi

  • Gut
  • Obezite
  • Aşırı zayıflık vb. hastalıklardır.

Beslenmede yapılan dengesizlik sonucu ortaya çıkan hastalıklara beslenme bozukluğu hastalıkları denir ve bu hastalıklar kimi zaman kalıtımsal özellikte olduğu için, doğacak çocuklarımızında beslenme bozukluğu hastalıklarıyla karşılaşmasına neden oluyor.

Beslenmenin düzenli ve sağlıklı yapıldığı zaman vücudumuzun tüm ihtiyaç duyduğu vitamin ve mineraller karşılanmakta ve hem beynimiz hem de bedenimizin bu durumdan bir hayli memnun kalmaktadır. Ancak beslenme bozukluğu olduğu vakit, zeka geriliği, gelişim bozukluğu, şeker hastalığı, kan şekeri düşüklüğü, böbrek hastalıkları, kalp-damar hastalıkları husule gelecektir.

Beslenme bozukluğunun başlıca hastalıkları arasında tüm bu rahatsızlıkların yanı sıra karaciğer ve pankreas, mide, yemek borusu hastalıkları da kendini gösteriyor.

Beslenme bozukluğuna bağlı hastalıklar arasında bir diğer ciddi sorunda anemidir. Vücuda demir minerali yeterli miktarda girmez ise kansızlık şikayetleri kendini göstermeye başlayacaktır. Gut hastalığı, obezite, aşırı zayıflık da beslenme bozukluğunun sebep olduğu hastalıklar arasında yer almaktadır.

Yazı Bilgileri Yayınlanma Tarihi: 06 Ekim 2015
Yazan:
Kategori: Genel

Yorum Yapın

Your email address will not be published. Required fields are marked

Web Stats